Elus Arktika – Tiit Randla

Autor toob lugejani rikkalikult illustreeritud ülevaate Arktikast, tuginedes tema ekspeditsioonidele aastatel 1974-1983. Raamat uurib Arktika looduse, sealhulgas jääkarude, -rebaste, morskade ja põhjapõtrade elu, samuti linnumägede ja loomariigi kaitse temaatikat. Raamat on hariv lugemine kõigile loodusehuvilistele, kes soovivad saada sügavamat arusaama Holarktika biogeograafilisest ja ökoloogilisest üksusest ning selle kaitse vajadusest.

10,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 10 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Kirjeldus

Elus Arktika – Tiit Randla

Raamat viib lugeja avastusretkele ühte kõige kaugemasse ja ekstreemsemasse piirkonda Maal – Arktikasse. Raamat põhineb autori Tiit Randla aastatel 1974 kuni 1983 toimunud ekspeditsioonidel, sealhulgas rännakutele Severnaja Zemljale, Franz Josephi maale, Taimõri ja Wrangeli saarele. Teos kujutab endast sügavat uurimistööd Arktika unikaalsest biogeograafilisest ja ökoloogilisest üksusest, Holarktikast.

Raamat esitab küsimuse, kas inimeste teadmised Kaug-Põhja loodusest on piisavad, et ökoloogilist tasakaalu rikkumata hõivata sealseid rikkusi. Sellele vastuse otsimisel tutvustab Randla Arktika pärisasukaid: jääkarusid, -rebasi, morssasid ja põhjapõtru, samuti Arktika linde ja elu linnumägedel. Ta rõhutab ökoloogilise tasakaalu tähtsust ja vajadust loomariigi kaitseks, tuues esile Arktika looduse karmi ilu ja selle haavatavuse.

“Elus Arktika” on mitte ainult teaduslikult põhjalik, vaid ka visuaalselt kaasahaarav, pakkudes harivat ja meeldivat lugemiskogemust kõigile loodusehuvilistele.

Lisainfo

Kaal 0,463 kg
Mõõtmed 24 × 17 × 1,5 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

1990

Keel

Kirjastus

Lehekülede arv

159

ISBN

5440005390

Seisukord

Väga hea

Ostukorv