Eesti keel ja selle arenemine

Õpik on kompaktne ja informatiivne ülevaade eesti keele ajaloost ja arengust. Raamat katab teemasid alates soome-ugri keeltest ja eesti murretest kuni eesti keele kujunemiseni läbi erinevate ajalooliste perioodide. See 100-leheküljeline õpik on suurepärane allikas keele huvilistele, kes on soovivad Eesti keele ja selle ainulaadse pärandi mõistmisest.

6,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 6 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Eesti keel ja selle arenemine: keeleõpik XI klassile – Arnold Kask

Õpik pakub põhjalikku ja huvitavat ülevaadet eesti keele ajaloost ja arengust. Raamat algab sissejuhatusega, mis annab üldise tausta soome-ugri keeltele, mille hulka eesti keel kuulub. Seejärel vaadeldakse eesti murrete mitmekesisust ja omadusi.

Õpikus käsitletakse eesti kirjakeele kujunemist, tuues esile olulised etapid ja mõjutajad. Lisaks annab autor ülevaate eesti keele arengust läbi ajaloo, alustades XIII sajandist ja jõudes XX sajandi alguseni. Iga ajaperioodi kohta on esitatud detailne analüüs, mis näitab, kuidas keel on aja jooksul muutunud, kuidas on mõjutanud seda poliitilised, kultuurilised ja sotsiaalsed tegurid ning kuidas keel on kujundanud eesti identiteeti ja kultuuri.

Eesti keel ja selle arenemine on kõigile, kes soovivad mõista eesti keele rikkalikku ajalugu ja arengut. Samuti on see väärtuslik lugemine kõigile lingvistika ja kirjandusteaduse huvilistele, kes on huvitatud keele dünaamikast ja evolutsioonist.

Lisainfo

Kaal 0,106 kg
Mõõtmed 20 × 14 × 0,5 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

1946

Keel

Kirjastus

Lehekülede arv

100

Seisukord

Rahuldav

Ostukorv