“Babüloni rikkaim mees” on raamat, mis on pea sajandi vanune mõistujutt rikkusest, edust ja õnnest, mida on nimetataud teejuhiks finantsalase mõistmise juurde ning mille põhimõtteid tunnustatakse ja kasutatakse tänapäeval üle kogu maailma.
Käesolevat raamatut, mille lugu rullub lahti Mesopotaamia kuumadel liivadel, peetakse omamoodi eeposeks meie igapäevasele mikromajandusele. Raamatust õpib lugeja mitmeid lihtsaid printsiipe, mida järgides on juba ammustest aegadest rahalist edu ja jõukust kindlustatud.
Babülon sai muinasaja maailma rikkaimaks linnaks, kuna selle kodanikud tunnustasid raha väärtust, praktiseerisid kindlaid ja püsivaid finantspõhimõtteid raha omandades ja säilitades. Nad oskasid raha nii investeerida, et saada endale seda, mida me kõik ihaldame – passiivseid sissetulekuid tulevikus.
Käesoleva raamatu soovitaja Lauri Tabur (Aasta Parim Juht 2014): “Soovitan Clasoni teost neile, kes otsivad valgust rahalise edukuse rajal või kindlust juba valitud teekonnal.”
Autori tutvustus
George S. Clason (1874-1957) sündis Louisianas Missouri osariigis. Ta on rajanud 2 ettevõtet: Clason Publishing Company ja Clason Map Company, mis andis välja Ameerika Ühendriikide ja Kanada esimese maanteede atlase.
Ta oli kirjanik, ärimees ja sõdur, kes teenis Ameerika-Hispaania sõja ajal Ameerika Ühendriikide armees.
1926. aastal avaldas ta esimese väljaande oma kuulsast pisitrükiste sarjast kokkuhoiu ja rahalise edu teemadel, kasutades iga oma teesi illustreerimiseks mõistujuttu iidsest Babülonist. Kuulsaim väljaannete seas oli “Babüloni rikkaim mees”. Need mõistujutud on saanud innustavaks tänapäevaklassikaks.
Kristi Saare soovitab: “Investeerimise ja rahatarkuse maailmas alustades võib tunduda, et on nii palju püsinüansse, mis on vaja selgeks õppida. “Babüloni rikkaim mees” on just see raamat, mis aitab meelde tuletada, et rahaasjade korda seadmise ja vara kasvatamise põhiteadmised on lihtsad ja ajatud ning eelkõige on oluline tegutseda. Edu nii ettevõtluses kui investeerimises toob julge pealehakkamine ja lahendustekeskne lähenemine ning sageli pole takistused just teadmistes, vaid hoopis julguses. Kui endal juba rahatarkus selge, siis tegemist on suurepärase raamatuga, mille abil ka järgmisele põlvkonnale infot edasi anda.”