Adjutant

“Adjutant” on romaan, mis viib lugeja November 1943. aasta Berliini sõjatulistele tänavatele ja paljastab salaoperatsiooni “Valküür” ettevalmistamise kulisside taga toimuva. Peategelane on ülemleitnant Werner von Haeften, kes määratakse reservväkke ja saab krahv Claus Schenk von Stauffenbergi adjutandiks. Teos räägib sellest, kuidas Haeftenist saab osa plaanist atentaadiks Adolf Hitlerile ning kuidas ta armub Erika von Bredow’sse, luues dramaatilise armastuskolmnurga.

6,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 6 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Wolfgang Brenneri romaan “Adjutant” avab lugejatele keerulised sündmused November 1943. aasta Berliinis. Tegevus toimub sõjatulistel tänavatel ja linnas, kus sõda idas ei kulge sugugi nii, nagu peaks. Peategelane on ülemleitnant Werner von Haeften, kes on pärast rasket haavatasaamist rindepuhkuseks Berliinis ning kelle sees on lõhestatud ja sõja mõttekuses kahtlev hing. Ta ei soovi enam rindele naasta ja määratakse reservväkke. Seal saab temast ooberstleitnant krahv Claus Schenk von Stauffenbergi adjutant.

Alguses on Haeften reservväes autsaider ja tema kamraadid ei tee talle elu kergeks. Ainsa erandina on telefonineiu Corinna temast vaimustuses. Tema abiga hakkab Haeften uurima, mida tema teenistuskohas tegelikult ettevalmistatakse – salaoperatsiooni “Valküür”. Öösiti rändab ta pimedas Berliinis ja otsib vastuseid. Samal ajal armub ta nooresse Erika von Bredow’sse.

Loo taustal areneb dramaatiline armastuskolmnurk, mis viib traagilise lõpuni 20. juulil 1944. Von Haeften ühineb Stauffenbergiga ja asub osa võtma atentaadi plaanist Adolf Hitlerile. See romaan sukeldub sügavalt ajaloolisse konteksti, esitades sõjaajaloo sündmusi läbi peategelase silmade ja paljastades plaani Hitleri mõrvamiseks.

“Adjutant” pakub haaravat segu ajaloost, armastusest ja põnevikust ning viib lugeja tagasi Saksamaa ajaloos tähtsatesse sündmustesse, mis on jätnud jälje maailma ajaloole. Wolfgang Brenneri romaan on haarav lugemine kõigile ajaloohuvilistele, kes soovivad mõista teise maailmasõja keerukust ja vastuolusid.

Lisainfo

Kaal 0,373 kg
Mõõtmed 21 × 14 × 2 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

2004

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

301

ISBN

9985663934

Ostukorv