Eesti kunsti ajalugu I. köite II. osa on väärtuslik raamat, mis uurib eesti kunsti arengut 19. sajandi keskpaigast kuni 1940. aastani. See on oluline teos, mis aitab mõista eesti kunsti seost ühiskondlike ja poliitiliste sündmustega ning selle rolli Eesti ajaloos.
Raamatus tutvustatakse erinevaid kunstivoolusid ja kunstnikke, kes on jätnud jälje Eesti kunsti arengusse sel perioodil. Autorid analüüsivad kunsti mõju ja suhet ühiskonnaga ning seostavad kunsti loomise rahva ajaloo eripäradega. See annab lugejatele sügavama arusaama Eesti kunsti tähendusest ja rollist ühiskonnas.
Raamatu marksistlik perspektiiv annab unikaalse vaatenurga kunsti ja ühiskonna seostele ning aitab mõista, kuidas kunst kajastab ühiskondlikke muutusi ja poliitilisi sündmusi. See teos on oluline lugemine kõigile kunstiajaloo huvilistele ja neile, kes soovivad mõista Eesti kunsti arengut 19. sajandist kuni 1940. aastani.
Raamatu suur formaat, kõva köide ja heas korras olemine muudavad selle atraktiivseks kollektsiooni lisandiks kunstiajaloo entusiastidele. Samuti on raamat karbiga, mis tagab selle säilimise ja kaitse. Eesti kunsti ajalugu I. köite II. osa on väärtuslik allikas kunsti ja ajaloo mõistmiseks ning annab ülevaate Eesti kunsti rikkast pärandist.