XX sajandi ajalugu. Õpik gümnaasiumile. I osa 1900-1939 on kaasahaarav ja süvitsi minev teos, mis viib lugejad avastusretkele 20. sajandi esimese poole keerulisse ja mõjukasse maailma. Õpik on mõeldud gümnaasiumiõpilastele, kuid sobib suurepäraselt ka kõigile ajaloohuvilistele, kes soovivad mõista meie kaasaegse maailma kujunemise aluseid.
Autor Andrei Fjodorov võtab lugejad kaasa ajareisile, mis hõlmab sajandi algusest kuni 1939. aastani toimunud sündmusi ja arenguid maailmas. Õpik on jagatud kümneks mõtteliseks perioodiks, kus käsitletakse Euroopas, Ameerikas, Ida-Aasias, Indias, islamimaailmas ja Aafrikas toimunud ajaloolisi protsesse eraldi.
Selle õpiku I osas antakse ülevaade sajandialguse rahvusvahelistest suhetest ja majandusest, mis mõjutasid maailma sündmuste kulgu. Erilist tähelepanu pööratakse Esimese maailmasõja kontekstile ja revolutsioonidele Venemaal, mis muutsid maailma ajaloo kulgu oluliselt.
Õpik analüüsib põhjalikult sõjajärgset stabiliseerumist, nn kuldsete kahekümnendate aega ja maailmakriisi perioodi 1929-1933. Kriisile järgnenud diktatuuride ajastu (1933-1939) käsitlus selgitab Teise maailmasõja tekke põhjusi ja viib lugejad sündmuste taustalugu mõistma.
Lisaks ühiskondlik-poliitiliste sündmuste ja arengute käsitlemisele pöörab õpik suurt tähelepanu mentaliteedi- ja sotsiaalajaloo ning majandusliku arengu seoste analüüsimisele, aidates lugejatel mõista, kuidas kultuur, ühiskond ja majandus olid omavahel seotud.
Eesti ja Baltimaade ajalugu käsitletakse üldkontekstis ning õpikus leiduvad ka lisamaterjalid, mis aitavad paremini mõista piirkonna ajalugu ja selle seoseid maailmas toimunud sündmustega.
XX sajandi ajalugu. Õpik gümnaasiumile. I osa 1900-1939 on heaks teejuhiks kõigile, kes soovivad mõista 20. sajandi esimese poole olulisi ajaloolisi sündmusi ja nende mõju meie kaasaegsele maailmale. Õpik on heaks abiliseks õpetajatele ja õpilastele, kes soovivad süvendada oma teadmisi maailmaajaloost ja selle põnevast kulgemisest.