Silver Anniko väärtuslik romaan Rusikad: Inimene on inimesele hunt kujutab endast ajaloolist teost, mis viib lugejad kaasa 1920. aastate lõpust kuni 1940. aastate alguseni, tuues esile Eesti inimeste elu sellel keerukal perioodil. Romaan annab ülevaate tolle aja ühiskondlikest ja poliitilistest sündmustest, kujundades neid läbi karakterite elusaatusete.
Kuigi romaanile osaks saanud kriitika toonase kirjanduspildi kontekstis oli terav, suutis Rusikad ületada selle, muutudes lugejate seas kultuslikuks. Silver Anniko annab oma teoses elule jõulise vormi, luues kütkestava ja kaasahaarava atmosfääri, mis haakub inimloomuse varjatud külgedega.
Teos, mille käsikirja kärbiti ja tsenseeriti avaldamiseks, ei kaota sellegipoolest oma mõju. See avab lugejatele akna minevikku, andes aimu Eesti ühiskonnast keerulistel aegadel ning inimloomuse rikkalikust ja mitmekihilisest olemusest.
Rusikad: Inimene on inimesele hunt on rohkem kui lihtsalt ajalooline romaan; see on lugu inimestest, kelle elud põimuvad keerukal moel, moodustades kõnekasid lugusid armastusest, konfliktidest ja ellujäämisest. Silver Anniko teos jätab lugejatele jälje, mida on raske unustada.