Prantsuse vang

Avasta August Toose mälestusteraamat “Prantsuse Vang,” mis avab lugejatele ühe eestlase elusaatuse ja kogemused 20. sajandi keeruliste aastate jooksul. Raamat räägib Toose elust, tema panusest Tallinn-Ülemiste lennujaama ehitamisel, mobiliseerimisest Saksa sõjaväkke, vangistusest Prantsusmaal ning lõpuks emigreerumisest Austraaliasse. See on kaasahaarav lugu ühe mehe tugevusest ja igatsusest oma kodumaa järele.

6,00 

Laost otsas

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

August Toose mälestusteraamat “Prantsuse Vang” on sügavalt isiklik ja liigutav lugu ühe eestlase elust, mis annab väärtusliku panuse meie rahva ajalukku ja saatuse mõistmisse 20. sajandil. See raamat pakub lugejatele võimaluse sukelduda ühe mehe elusaatusesse ja kogeda tema kogemusi, mis olid täis keerulisi ja dramaatilisi hetki.

August Toose sündis 1914. aastal Laimjalas ning sai hea ehitusalase hariduse. Oluline on tema panus Tallinn-Ülemiste lennujaama ehitamisel, mis kujunes tol ajal oluliseks infrastruktuuriprojektiks. See näitab Toose pühendumust ja panust oma kodumaa arengusse.

Kuid raamatus keskendutakse eriti perioodile, kui Toose mobiliseeriti 1944. aastal Saksa sõjaväkke ning teenis Luftwaffe lennuvälja abikomandos. Pärast Saksamaa lüüasaamist otsustas Toose vabatahtlikult minna vangi lääneliitlastele Prantsusmaal, kus ta pidi kogema ebainimlikke elutingimusi ja mõnitamist. Sellest kogemusest tuleneb ka raamatu pealkiri “Prantsuse Vang.” Toose jutustab lugejatele nende vangide rasketest kogemustest, millest meie lugeja teab sageli vähe.

Pärast vangistust ja keerulisi aastaid Euroopas emigreerus Toose Austraaliasse, kus ta leidis erialast tööd, töötas juhtivatel ametikohtadel ja rajas oma kodu. Kuid igatsus oma kodumaa järele jäi ja kuigi ta leidis uue kodu kaugel, jääb Eesti alati tema südamesse.

August Toose elulugu on lugu vastupidavusest, tugevusest ja lootusest, isegi kõige raskemates olukordades. See raamat on kaasahaarav lugemine kõigile, kes huvituvad Eesti ajaloost, eestlaste saatusest ja nende võimest püsida tugevana keerulistes oludes. Toose mälestused on väärtuslik lisand meie ajalooteadmistele ning annavad meile võimaluse mõista ühe mehe elu ja tema rahvuse saatust 20. sajandil.

Lisainfo

Kaal 0,179 kg
Mõõtmed 20 × 14 × 1 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

2011

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

90

ISBN

9789985856840

Ostukorv