Olen kui päike ja tuul

Erna Nagel, noor Tartu Ülikooli üliõpilane, küüditati 1941. aastal koos vanematega Siberisse. Siberi karmides oludes kaotas ta oma perekonna ja hukkus tööõnnetuses. Erna päevik, mille ta sel ajal kirjutas, on südantlõhestav ja ajalooliselt väärtuslik tunnistus Siberi küüditamise ajast ja Eesti rahva kannatustest.

14,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 14 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 400176 Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Olen kui päike ja tuul – Erna Nageli päevik

Tartu Ülikooli üliõpilane Erna Nagel koges Teise maailmasõja ajal Nõukogude represseerimise karmi kätt, kui ta koos vanematega Siberisse küüditati. Võõral maal, võõraste seas, kohates talumatuid elutingimusi, jäi Erna ilma lähedastest: ta kaotas ema haigusele ja ei näinud enam kunagi isa, kes oli vangi mõistetud.

Tööõnnetuses kaotas Erna elu, jäädes aga inimestele meelde mitte ainult oma kurbade elusündmuste kaudu. Erna jättis endast maha päeviku – südantlõhestava tunnistuse oma sisemisest maailmast, unistustest ja rasketest aegadest Siberis.

Tema päevik on ajalooliselt väärtuslik dokument, mis näitab inimlikku poolt kõige karmimate ajalooliste sündmuste keskel, ja on ühtlasi meenutuseks Eesti rahva katsumustest Siberi küüditamise ajal.

Lisainfo

Kaal 0,422 kg
Mõõtmed 25 × 15 × 2,8 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2007

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

304

ISBN

9789985971659

Ostukorv