NATO salajane armee

Raamat paljastab saladusliku sõjaväeorganisatsiooni olemasolu NATO liikmesriikides külma sõja ajal. Autor Daniele Ganser uurib Operatsiooni Gladio ja selle mõju terrorismile Lääne-Euroopas, tuues päevavalgele seni varjatud sündmused ja seosed.

18,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 18 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

NATO salajane armee : operatsioon Gladio ja terrorism Lääne-Euroopas – Daniele Ganser

Külma sõja ajal seisid Ida- ja Lääne-Euroopa vastamisi raudse eesriidega, mille Winston Churchill nimetas selleks piiriks, mis ulatus Balti merest Aadria mereni. Euroopa mõlemal pool selle eesriiet olid paigutatud sõjalised jõud, valmistudes suurema kokkupõrkeks, mida nad ootasid.

Lääne-Euroopa riigid asutasid sel eesmärgil Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni (NATO), kuid Nõukogude Liidu toetus ja relvastus olid suuremad kui kunagi varem.

Ameerika Ühendriikide luure Keskagentuuri (CIA) ja Ühendkuningriigi luureteenistuse (MI6) juhtimisel korraldati NATO-salajane armee, mille eesmärk oli kaitsta lääneriike Nõukogude ohu vastu. Autor Daniele Ganser uurib Operatsiooni Gladio, nagu seda nimetati, ja toob päevavalgele selle varjatud ajaloo ning mõju terrorismile Lääne-Euroopas.

Raamat paljastab seni teadmata faktid selle salajase sõjaväeorganisatsiooni olemasolu kohta NATO liikmesriikides. See uurib, kuidas Operatsioon Gladio mõjutas Lääne-Euroopas toimunud terroristlikke sündmusi ja tuvastab seosed, mis on seni varjatud või alahinnatud.

Autori põhjalikud uurimused ja avastused annavad lugejatele uue vaatenurga külma sõja ajaloolistele sündmustele ning rõhutavad selle perioodi keerukust ja varjatud aspekte. NATO salajane armee: Operatsioon Gladio ja terrorism Lääne-Euroopas on kaasahaarav lugemine kõigile, kes on huvitatud külma sõja salajastest operatsioonidest ja nende mõjust.

Lisainfo

Kaal 0,705 kg
Mõõtmed 25 × 17,5 × 2,5 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2008

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

352

ISBN

9.78999E+12

Ostukorv