Metsavenna eri: Rusikatega raiutud rada ; Läbi pilkase öö

Teos, mis jutustab kahe Eesti metsavenna lugu Nõukogude repressioonide ajastul. Paul Pajumaa, endine poksija, kirjeldab oma põgenemist Nõukogude sõjaväest ja ellujäämisvõitlust vangilaagrites. Anonüümne metsavend räägib enda elust Ida-Virumaa metsades ja hilisemast vangistusest Siberis. Raamat valgustab Eesti ajaloo tumedat perioodi, näidates inimvaimu vastupidavust.

28,00 

Laost otsas

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Metsavenna eri: Rusikatega raiutud rada ; Läbi pilkase öö / Paul Pajumaa ja tundmatu metsavend

Metsavenna eri: rusikatega raiutud rada Käesolev raamat sisaldab kahe metsavenna mälestusi. Kuid miks on kaanel ära toodud vaid ühe autori nimi? Vastus sellele on lihtne – me ei tea teist.
Anonüümne autor ei maini seda oma kirjatöös „Läbi pilkase öö“ kordagi ning vaid ees- või hüüdnimedega on märgitud ka kõik selles esinevad inimesed.
Küll aga selgub tekstist tegevuspaik – Ida-Virumaa. Sealsetes laantes kestis tundmatu metsavenna troostitu punkrielu rohkem kui 9 aastat. 1953. aastal, veidi peale Stalini surma, mees siiski lõpuks arreteeriti ning tal tuli vireleda aastaid Siberi vangilaagreis. Mälestused on kirja pandud 1991. aastal.

Teine autor, kunagine silmapaistev poksija Paul Pajumaa, kirjeldab oma mälestustes „Rusikatega raiutud rada“, kuidas ta Sinimägede all nõukogude sõjaväest deserteerus ja ennast varjama hakkas. Pärast tabamist tuli raudsete rusikate ning leppimatu loomuga mehel võidelda aastaid ellujäämise eest nii Patarei vanglas kui Kaug-Põhja trahvilaagrites.

Lisainfo

Kaal 0,37 kg
Mõõtmed 21 × 15,5 × 1,5 cm
Autor

Formaat

Kõvakaaneline

Ilmumisaasta

2012

Keel

Kirjastus

ISBN

9789949914678

Ostukorv