Kummelimuru

Aili Viitari romaan Kummelimuru viib lugejad rikkasse Kauri küla keeruliste aegade keerisesse 19. sajandi keskpaigast 20. sajandi kahekümnendateni. See on elulähedane teos, kus autor, hariduselt filoloog ja elukutselt koolmeister, toob lugejateni tõetruud tegelased ja sündmused, tuues esile meie lähema mineviku keerdkäigud talurahva elus. Kummelimuru peegeldab meie ajalugu ning pakub lugejale mõtestatud pilgu meie talurahva rasketesse algusaegadesse.

8,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 8 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 300682 Kategooriad: , ,

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Kirjeldus

Aili Viitari haarav romaan Kummelimuru pakub lugejatele tõetruud lugu jõuka Kauri küla elust, ulatudes 19. sajandi keskpaigast kuni 20. sajandi kahekümnendateni, haarates endaga kaasa ajastu suured muutused. Autor, kelle haridustaust on filoloogias ja elukutse koolmeistri amet, toob lugejateni loo, mille karakterid ja sündmused on inspireeritud päriselust.

Kummelimuru ei pretendeeri olema pelgalt ilukirjandus, vaid see on autorile oluline vahend, et tuua lugejateni mälestusi minevikust ja tuua esile talurahva keeruline teekond. Raamatus kajastuvad ajastu olulised sündmused, nagu asunikutalude jagamine ja mõisate riigistamine, mis on oluline osa Eesti ajaloost.

Aili Viitar soovib, et tema romaan toimiks justkui biblioteraapiana Eesti lugejale, pakkudes mõtisklusainet ja võimalust mõista meie lähemat minevikku. Teos kutsub lugejaid kaasa elama tegelastele, kellel on prototüübid päriselust, luues seeläbi elulähedase ja sügava ühenduse lugeja ja loo vahel.

Kummelimuru ei ole lihtsalt romaan, vaid ajalooline kaja, mis kujutab endast aken minevikku, kus raskeid päevi on kogetud ja kus lugeja võib leida paralleele omaenda eluga. Aili Viitari annab oma teosega panuse Eesti kirjandusse, tuues esile meie ajaloo ja talurahva elulood ning avades ukse mõtestatud mõtisklusteks mineviku ja oleviku seoste üle.

Lisainfo

Kaal 0,325 kg
Mõõtmed 20,5 × 14 × 2 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

1993

Keel

Kirjastus

Lehekülede arv

328

Seisukord

Hea

Ostukorv