Isabel Allende, tuntud oma sügavalt poeetilise keele ja rikkaliku fantaasiakasutuse poolest, esitleb romaanis Fortuna tütar lugejale unustamatut ja kaasahaaravat lugu. Peategelaseks on Eliza Sommers, leidlaps, kes kasvab üles Tšiilis, 19. sajandi keskel, inglise pere hoole all. Eliza avastab nooruses armastuse jõu ja otsustab järgneda oma südame kutsele, mis viib ta seikluste ja eneseotsingute keerisesse California kullapalaviku aegsesse maailma.
Romaani taust on kaunilt maalitud, ühendades endas ajaloolise draama, romantika ja seiklusloo elemente. Allende meisterlikult kirjeldatud tegelaskujud – alates leidlikust ja vapratest naistest kuni salapäraste ja keeruliste meesteni – annavad loole sügavust ja mitmekülgsust. Lugeja saab tunnistajaks Eliza sisemisele arengule ja kasvule, kui ta seisab silmitsi väljakutsete ja takistustega, mis panevad proovile tema väärtused, tahte ja armastuse.
Allende viib lugeja ajastutevahelisele rännakule, mis uurib inimlikke tundeid universaalses võtmes, tuues esile armastuse, kaotuse, reetmise ja andestuse teemad. Läbi Eliza loo uurib Allende perekonna, identiteedi ja kuuluvuse küsimusi, pakkudes samas pilguheitu ajaloolistele sündmustele, mis kujundasid nii Tšiili kui ka Ameerika Ühendriikide minevikku.
Fortuna tütar on romaan, mis räägib loo naise võitlusest oma saatuse üle otsustamiseks, kartmatusest ja kirest. See on lugu, mis tõestab, et armastus ja tahtejõud võivad muuta maailma ja et tõeline seiklus algab siis, kui julgeme järgida oma südant. Isabel Allende on loonud teose, mis kõnetab südameid ja mälestusi, muutes Fortuna tütre ajatuks meistriteoseks, mida hindavad mitmed põlvkonnad.