Arhivaalide säilitamine

Kurmo Konsa raamat Arhivaalide ja Trükiste Säilitamine on oluline õppevahend nii arhiivinduse, raamatukogunduse kui ka infoteaduste õppijatele. Raamat pakub põhjalikku ülevaadet säilitamise põhimõtetest ja praktikatest, muutes selle väärtuslikuks õppevahendiks üliõpilastele ja käsiraamatuks muuseumidele ja raamatukogudele.

24,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 24 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!

Kirjeldus

Arhivaalide säilitamine: õppevahend / Kurmo Konsa

Arhiivid, raamatukogud ja muuseumid on aja jooksul kogunud hindamatut kultuuripärandit, mis vajab hoolikat säilitamist ja kaitset. Kurmo Konsa raamat Arhivaalide ja Trükiste Säilitamine on mõeldud eelkõige õppevahendina neile, kes õpivad arhiivindust, raamatukogundust, infoteadusi ja teisi valdkondi, mis on seotud kultuuripärandi säilitamisega. Lisaks sellele pakub raamat väärtuslikku käsiraamatut muuseumidele ja raamatukogudele, kus säilitamise küsimused on igapäevased ja kriitilised.

Autor Kurmo Konsa on infoteaduste doktor ja Tartu Ülikooli ajaloo ning arheoloogia instituudi dotsent, kelle uurimisvaldkonnaks on säilitamine. Ta on aktiivne osaleja Eestis säilituskorralduse kujundamise ja korraldamisega tegelevates ühendustes, mis annab talle sügavad teadmised ja praktilised kogemused selle valdkonna olulisematest aspektidest.

Raamat Arhivaalide ja Trükiste Säilitamine hõlmab laia teemaderingi alates säilitamise põhimõtetest kuni praktiliste säilitamisnõuanneteni. See selgitab, kuidas säilitada erinevaid materjale, alates paberist ja trükistest kuni digitaalsete arhiivide ja kunstiesemeteni. Lisaks käsitleb see säilitamisega seotud eetilisi ja juriidilisi küsimusi, mis on olulised kultuuripärandi kaitseks.

Raamatus rõhutatakse ka kultuuripärandi säilitamise olulisust ja seda, kuidas see aitab tulevastele põlvkondadele juurdepääsu meie kultuurilisele mälule ja ajaloole. Arhivaalide ja Trükiste Säilitamine on hindamatuks ressursiks neile, kes soovivad mõista ja rakendada säilitamise parimaid tavasid ning tagada meie kultuuripärandi säilimine ja kättesaadavus tulevikus.

Lisainfo

Kaal 0,389 kg
Mõõtmed 29 × 20,5 × 1 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

1998

Keel

Kirjastus

Lehekülgede arv

158

ISBN

9985858050

Seisukord

Hea

Ostukorv