Alutaguse

Raamat on 112-leheküljeline reisijuht, mis avab Eestimaa ühe suurima laante ja rabade ala – Alutaguse. See teos, tavaformaadis ja pehmete kaantega, viib lugeja läbi tumedate kuusikute, kõrgete männikute, ja looduskaunite rabade. Raamat pakub ainulaadset pilku Alutaguse ajaloole, loodusele ja arengule, olles suurepärane teejuht nii loodushuvilistele kui ka ajaloosõpradele.

4,00 

Availability: 1 laos

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Selle ostuga teenid: 4 punkti Loe lähemalt

Tasuta tarne pakiautomaati alates 35€!

  • Lao toodetel - Kiire tarne!
  • Turvalised maksed!
  • 14 päeva tagastusõigus!
Tootekood: 300509 Kategooriad: , ,

Laos

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Kirjeldus

Alutaguse / Helmut Joonuks

Raamat on 112-leheküljeline reisijuht, mis toob esile Alutaguse, Eestimaa ühe suurima laante ja rabade piirkonna, ainulaadsed loodusväärtused ja ajaloolise pärandi. Kuigi raamatu kaaned on kohati kulunud, on sisu säilinud puutumatuna, pakkudes rikkalikku teavet ja kaunist visuaali.

Raamat kirjeldab põhjalikult Alutaguse maastikke – alates tumedatest kuusikutest ja kõrgetest männikutest kuni valevate kaasikute, hallikate haavikute ja põlismetsade tihnikuteni. Samuti tutvustab see piirkonna rabasid, metsaojasid ja -järvi, pakkudes lugejatele võimalust avastada selle maagilise piirkonna mitmekesist loodust.

Joonuks rõhutab Alutaguse tähtsust Eesti loodus- ja kultuurmaastikus, viidates selle ajaloolisele ja tänapäevasele tähtsusele. Ta kirjeldab, kuidas see piirkond on aja jooksul muutunud, alates puuraidurite ja väikeste metsakülade ajast kuni suurte põlevkivikaevanduste ja tööstuslike arenguteni.

“Alutaguse” pakub ka pilguheit tulevikku, prognoosides piirkonna edasist arengut, kus tööstushiiglased on kõrvuti uute parkide, siniste järvede ja roheliste mägedega, luues unikaalse koosluse loodusest ja inimtegevusest.

See raamat on suurepärane ressurss kõigile, kes soovivad tutvuda Alutaguse mitmekülgse looduskeskkonnaga, selle ajaloolise pärandiga ning tulevikuvisioonidega. “Alutaguse” on ideaalne kaaslane nii Eestimaa looduse austajatele kui ka reisijatele, kes soovivad avastada selle unikaalse piirkonna saladusi.

Lisainfo

Kaal 0,11 kg
Mõõtmed 20 × 14,5 × 0,5 cm
Autor

Formaat

Pehmekaaneline

Ilmumisaasta

1969

Keel

Kirjastus

Lehekülede arv

112

Seisukord

Hea

Ostukorv